N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

23:40 23:55

Emisioni Tani

23:40 23:55

Emisioni n'radhë

23:40 23:55


Kronikë e zezë

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot rreth orës 15:00 në fshatin Leshan të Pejës.   Si pasoja e këtij aksidenti janë përfshirë dy automjete, ku njëra prej tyre raportohet se është e KFOR-it, përcjell, /CFM/. Ndërsa, ende nuk është bërë e ditur për gjendjen e personave të lënduar dhe nëse e përfshirë në […]

Për motive ende të panjohura një person është vrarë me armë zjarri në mëngjesin e sotëm (e mërkurë) , në fshatin Banjë të Malishevës. Lajmin e ka konfirmuar për medie zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj, i cili tha se i dyshuari për vrasjen është dorëzuar në stacionin policor. “Rreth […]

Policia e Kosovës në Kamenicë të Gjilanit, ka ndaluar një automjet me targa vendore. Gjatë kontrollit të dokumenteve është dyshuar se vozitësi mund të jetë nën ndikim të alkoolit. Të njëjtit pasi që i është matur alkooli me alkool test ka rezultuar se ka qenë nën ndikim të alkoolit me 1.28 promile. “Zyrtarët policor ndaj […]

Policia e Kosovës, është duke vazhduar operacionin “Goditja”, duke shtrirë aktivitetin në zonat urbane, me qëllim të ofrimit të sigurisë publike dhe arrestimin e të dyshuarve që bien ndesh me ligjin. Sipas Policisë, gjatë një jave (08-14 gusht 2023), janë realizuar 2997 pika kontrolli për automjete, 970 prej tyre me radarë dhe alkool-test. Po ashtu, […]

Policia e Kosovës në Gjilan sot rreth orës 08:30 në koordimin me prokurorinë e shtetit dhe me urdhër të gjyqtarit të procedurës paraprake ka realizuar një kontrollë në shtëpinë e të dyshuarit A.A. (viti i lindjes 1982, mashkull kosovar shqiptar).  Gjatë kontrollit nga ana e zyrtarëve policor janë gjetur dhe konfiskuar si dëshmi për gjykatën: […]

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti në trafik që ka ndodhur këtë të premte në rrugën “Sadik Rama” në Klinë.  Në këtë aksident janë përfshirë katër vetura, ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Driton Rugova. “Sot rreth orës 11:35 policia është njoftuar për […]

Prokuroria Speciale e Kosovës  ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamentin Special, kundër dy personave me inicialet S.J dhe I.S të nacionalitetit serb. Sipas Porkurorisë, S.J dhe I.S. fillimisht kanë tentuar të marrin pjesë në turmën e mbledhur dhe të ndërmarrin veprime të dhunshme të huliganizmit, në atë mënyrë që me datën […]

Sektori për Tregti të Palejuar me Drogë ka kryer bastisje në hapësirat e dy kompanive në Negotinë, të autorizuara për kultivimin e kanabisit për qëllime mjekësore, me ç’rast janë konstatuar shumë parregullsi. “Gjatë bastisjeve në njërin nga subjektet juridike është konstatuar se nga katër rekoltat mungojnë rreth 40 kilogramë kanabis, si dhe një mori parregullësish […]

Një person është arrestuar mëngjesin e kësaj të premteje nga hetuesit e stacionit policor Jugu, si i dyshuar për kanosje. Policia njofton se i njëjti dyshohet se rreth orës 10:30 ka kanosur një person zyrtar gjatë kryerjes së detyrës. ʺHetuesit policorë të stacionit policor Jugu, kanë arrestuar një person të dyshuar për një rast kanosjeje. […]

Policia e Kosovës, Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në ligj për publikimin e fotos me shënime tjera të personit të kërkuar me autorizimin e Prokurorisë Themelore nё Pejё, ka kërkuar bashkëpunimin e qytetarëve me qëllim lokalizimin dhe rrjedhimisht arrestimin e të dyshuarit.   I dyshuari është i kërkuar për veprën penale “Lёndim i […]