N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

RITME RINORE

13:30 14:00

Emisioni Tani

RITME RINORE

13:30 14:00

Emisioni n'radhë

RITME RINORE

13:30 14:00


Ukraina

Presidenti i Ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka thënë se Ukraina ka informata se Rusia është duke tentuar të nxisë një luftë të re në Ballkan.   Zelensky, po ashtu, ka bërë thirrje që t’i kushtohet vëmendje më e madhe Ballkanit pasi që Rusia po planifikon të nisë një luftë për ta larguar vëmendjen nga Ukraina.   […]

Shefi i Zyrës Ndërlidhëse të NATO-s në Beograd, Giampiero Romano, thotë se NATO-ja është ende në pritje të një shtensionimi të plotë të situatës në veri të Kosovës.  “Të gjitha palët duhet të punojnë për të parandaluar çdo ripërshkallëzim. Dhuna mund ta destabilizojë Ballkanin Perëndimor dhe të kërcënojë aspiratat euro-atlantike të këtij rajoni”, tha Romanov […]

Zyrtarët perëndimorë besojnë se përplasja e aeroplanit që mendohet se ka vrarë Yevgeny Prigozhin ishte shkaktuar qëllimisht nga një shpërthim, sipas burimeve të huaja. Një vlerësim paraprak i inteligjencës amerikane zbuloi se aeroplani ishte rrëzuar qëllimisht, thanë zyrtarët amerikanë dhe perëndimorë. Një nga zyrtarët, i cili nuk mund të përmendet, tha se shpërthimi ishte në […]

Sulmet ndaj Moskës nuk po arrijnë shumë taktikisht, por po “dërgojnë një mesazh të fuqishëm”, thotë analisti ushtarak Sean Bell. Ai ka thënë se miliona njerëz në kryeqytetin rus do të jenë “gjithnjë e më shumë të shqetësuar” për sulmet e përsëritura me dron, të cilat nga ana e tyre “do të ngrenë pikëpyetje në […]

Autoritetet ruse i kanë ndaluar punonjësit e kanaleve televizive Russia-24 dhe Moscow-24 (pjesë e Kompanisë Shtetërore të Televizionit dhe Transmetuesit), si dhe RBC dhe disa kanaleve televizive rajonale, të transmetojnë sulmin me dron në Moskë, shkruan një portal i huaj. Sipas një të intervistuari të kësaj media, këto kanale e kanë patur të ndaluar të […]

Thashethemet për vendndodhjen e gjeneralit rus Sergei Surovikin kanë qarkulluar që nga rebelimi i luftëtarëve të Grupit Wagner. Gjenerali Surovikin ka shërbyer si zëvendëskomandant i forcave ruse në luftën e Ukrainës – por nuk është parë në publik që nga rebelimi. Ka pasur pyetje rreth asaj se sa kishte informata për rebelimin para se të […]

Ky është momenti kur forcat ukrainase shkatërrojnë tankun rus në një fushë të hapur. Pamjet u publikuan në Twitter nga faqja ukrainase “Operativno_ZSU”, që vazhdimisht poston video për aksionet e luftimeve në Ukrainë. Ескадрон в черговий раз демонструє, як Сили оборони нищать русню 🔥🔥🔥https://t.co/7afzWKQabH pic.twitter.com/AeVPVoJeAn — Оперативний ЗСУ (@operativno_ZSU) June 30, 2023 Në bazë të […]