N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

Emisioni Tani

Emisioni n'radhë

RITME RINORE

13:30 14:00


Autoriteti Rregullativ i Komunikimeve Elektronike dhe Postare, pëmes një komunikate për media ka bërë të ditur se ka hyrë në fuqi rregullorja e cila ua mundëson konsumatorëve të shkëpusin kontratat me operatorët kabllorë pa kosto shtesë, për shkak të ndryshimit të njëanshëm të kushteve kontraktuale. Postimi i plotë nga ARKEP: Lidhur me ankesat e parashtruara […]

Riza Mont shpall konkurs pune për servisera të sistemeve klimatike dhe të pompave termike (3).   Adresa:Rruga.Zylfije Gashi, Lipjan.   Të interesuarit për ketë pozitë të kontaktojnë në numrat: 044 400 807 & 045 605 906.   Po ashtu, mund të dërgoni CV-në tuaj në postën elektronike: rizamont.bm@gmail.com   Konkursi është i hapur deri më […]

Kia Motors Kosova shpall konkurs për 2 mekanik me përvoj pune dhe 2 ndihmës mekanik.   Të interesuarit të lajmerohen në vendin e punës ose të kontaktojnë në numrin: 045121001.   Lokacioni: Parku i Biznesit në Drenas   Konkursi është i hapur deri më datën:31.12.2023

Presidenti i Ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka thënë se Ukraina ka informata se Rusia është duke tentuar të nxisë një luftë të re në Ballkan.   Zelensky, po ashtu, ka bërë thirrje që t’i kushtohet vëmendje më e madhe Ballkanit pasi që Rusia po planifikon të nisë një luftë për ta larguar vëmendjen nga Ukraina.   […]

Reperja e njohur shqiptare, Tayna, ka publikuar projektin e ri muzikor.   “Xhelozia”, mban titullin kënga më e re, që u shoqërua me videoklip të punuar nga produksioni ‘Sekuence’.   Producent i këngës është Gesko, ndërsa teksti u shkrua nga Tayna, përcjell, /Capital FM/.   https://www.youtube.com/watch?v=tSDe0TEp_go

Të shtunën me datën 28 tetor 2023, “Let’s Do It – Ta Pastrojmë Kosovën” në bashkëpunim me Ekipin Monitorues Ndërlidhës të KFOR-it K8 dhe mbështetjen e Komunës së Prishtinës, ka organizuar aksion masiv për pastrimin e Prishtinës. Takimi do të mbahet në sheshin “Zahir Pajaziti” në orën 10:00.Ky është momenti për të treguar dashurinë ndaj […]

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot rreth orës 15:00 në fshatin Leshan të Pejës.   Si pasoja e këtij aksidenti janë përfshirë dy automjete, ku njëra prej tyre raportohet se është e KFOR-it, përcjell, /CFM/. Ndërsa, ende nuk është bërë e ditur për gjendjen e personave të lënduar dhe nëse e përfshirë në […]

Grupi i mirënjohur shqiptar, NRG Band, ka lansuar bashkëpunimin e ri me këngëtaren e njohur, Nora Isrefi, me titull  “A ke gjet tjetër”.   Projekti është kompletuar edhe nga ana vizuale për të cilën u përkujdes “FullMoon Production”  me regji të The Claud, përcjell,/CFM/.   Po ashtu, edhe në vitin 2022 ata sollën këngën “Ki […]

Këngëtarja e njohur, Donjeta Morina, ka publikuar projektin e saj të ri muzikor. “Sonte” mban titullin kënga, të cilën e ka realizuar edhe nga ana vizuale në bashkëpunim me produksionin, BUG. Teksti është shkruar nga vet artistja me producim nga Bini Diez, përcjell, /CFM/.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një prononcim për gazetën e njohur zvicërane, “Neue Zurcher Zeitung”, ka theksuar se ideja e Asociacionit u soll në Kosovë nga Serbia. “Ideja u soll në Kosovë nga Serbia. Nuk vjen nga popullata serbe e Kosovës. Ndërkaq, Beogradi thotë: Nuk do t’ju njoh kurrë dhe kërkon që ky asociacion […]