N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

23:40 23:55

Emisioni Tani

23:40 23:55

Emisioni n'radhë

23:40 23:55


Evropë

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë ka akuzuar shtetin rus se në mënyrë figurative ka gjuajtur raketa ndaj njerëzve të uritur në mbarë botën duke sulmuar portin ukrainas të Odesës. Rusia lëshoi një valë dronësh dhe raketash në portet e Detit të Zi gjatë natës, nga të cilat sasi të mëdha drithi eksportohen në tregjet botërore, […]

Thashethemet për vendndodhjen e gjeneralit rus Sergei Surovikin kanë qarkulluar që nga rebelimi i luftëtarëve të Grupit Wagner. Gjenerali Surovikin ka shërbyer si zëvendëskomandant i forcave ruse në luftën e Ukrainës – por nuk është parë në publik që nga rebelimi. Ka pasur pyetje rreth asaj se sa kishte informata për rebelimin para se të […]

Një video e bërë virale në internet duket se tregon një burrë në Francë i cili shijon një sanduiç në mes të një rruge, në mes të kaosit të protestuesve dhe policisë në Nanterre të Francës. Videoja e postuar nga “RapleakTwsh” në Twitter ka marrë mbi 1.5 milionë shikime. Lui il a vraiment pas de […]

Ky është momenti kur forcat ukrainase shkatërrojnë tankun rus në një fushë të hapur. Pamjet u publikuan në Twitter nga faqja ukrainase “Operativno_ZSU”, që vazhdimisht poston video për aksionet e luftimeve në Ukrainë. Ескадрон в черговий раз демонструє, як Сили оборони нищать русню 🔥🔥🔥https://t.co/7afzWKQabH pic.twitter.com/AeVPVoJeAn — Оперативний ЗСУ (@operativno_ZSU) June 30, 2023 Në bazë të […]