N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

12:00 17:00

Emisioni Tani

12:00 17:00

Emisioni n'radhë

17:00 21:00


NATO

Shefi i Zyrës Ndërlidhëse të NATO-s në Beograd, Giampiero Romano, thotë se NATO-ja është ende në pritje të një shtensionimi të plotë të situatës në veri të Kosovës.  “Të gjitha palët duhet të punojnë për të parandaluar çdo ripërshkallëzim. Dhuna mund ta destabilizojë Ballkanin Perëndimor dhe të kërcënojë aspiratat euro-atlantike të këtij rajoni”, tha Romanov […]

Ministri i ri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci ka pritur në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia. Duke diskutuar për situatën e sigurisë në vend, të dy kanë theksuar vazhdimin e bashkëpunimit në mes të dy institucioneve, në kuadër të mandateve që kanë. Në njoftim është bërë nga Ministria e Mbrojtjes bëhet e ditur […]

Në ditët në vijim, kontingjenti amerikan i caktuar në Komandën Rajonale të KFOR-it në Lindje do të zhvillojë një aktivitet ajror në një fushë të hapur afër Polacit në Mitrovicë Jugore. Në një komunikatë për media bëhet e ditur se me këtë rast do të mbyllet qarkullimi ngjitur me zonën e stërvitjes. Aktiviteti i kërcimit […]

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Kosova rregullisht komunikon dhe koordinohet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Evropian. Në një intervistë për HardTalk të BBC, teksa është pyetur se a është i gatshëm të veprojë për ta deeskaluar situatën, Kurti ka ritheksuar se për këtë ai ka ofruar edhe zgjedhje të parakohshme në […]

Gabriel Escobar, i dërguar amerikan për Ballkanin Perëndimor, të premten tha se përshkallëzimi po krijon kushte të vështira jo veç për Kosovën e Serbinë, por edhe për rajonin. Kryetarët e rinj shqiptarë në veri, sipas të dërguarit amerikan, punët duhet t’i kryejnë në lokacione alternative, ndërkaq Polica e Kosovës duhet të tërhiqet nga ndërtesat komunale. […]