N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

23:40 23:55

Emisioni Tani

23:40 23:55

Emisioni n'radhë

23:40 23:55


0

Mundësi punësimi në Grand Tower & Mondial

Grand Tower & Mondial shpall konkurs për punëtore në zyrët e shitjës.   Kandidatja e interesuar për këtë pozitë duhet të zotërojë shkathtësi profesionale kompjuterike.   Për më shumë informata të lajmeroheni në vendin e punës ose kontaktoni në numrin: 049592123.   Adresa:Rr. Jasharajve, Drenas.

0

Samanta së bashku me këngëtaren rumune Otilia, sjellin këngën e re “Dime”

Këngëtarja e njohur, Samanta Karavella, ka publikuar së fundmi këngën e re “Dime”, në bashkëpunim me artisten rumune, Otilia.   Teksti i këngës  është shkruar nga Emanuela Oancea dhe Lindon Berisha me aranzhim nga Razvan Matache.   “Dime” është shoqëruar edhe me videoklip, ku të dy artistet paraqiten atraktive dhe me plot stil, përcjell /CAPITAL […]

0

Kënga e re nga Butrint Imeri “Psikopat”

Këngëtari i njohur, Butrint Imeri, ka lansuar projektin e tij më të ri muzikor  “Psikopat”.   Teksti i këngës është shkruar nga vet artisti, ndërsa video është realizuat nga Sekuence, përcjell 92.1 Capital FM.   “Psikopat” tashmë ndodhet në platformën YouTube dhe padyshim se do të pëlqehet nga publiku.  

0

Dhurata Dora publikon këngën e paralajmeruar “Sheqer”

Këngëtarja e njohur, Dhurata Dora, ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar “Sheqer”.   Ky projekt nga këngëtarja është shoqëruara edhe me videoklip, ku pjesë e secilit është edhe blogerja e njohur, Festa Qoqaj.   Dhurata Dora është një këngëtare e pëlqyer nga publikun dhe këngët e saj gjithmonë janë mirëpritur. përcjell […]

0

Kryeministri Shqiptar Edi Rama sulmon gazetaren

Nje incident i pazakonshem ne botën demokratike evropiane ka ndodhur me sulmin e nje gazetareje nga kryeministri Edi Rama. Ky akt i shëmtuar ishte filmuar, dhe shihet ngritja e dorës nga Kryeministri Rama i cili e shtyn koken e gazetares Ambrozia Meta nga fytyra e saj. Video është publikuar nga gazetari Bledian Koka. Quditërisht Unioni […]

Edi Rama Sulmon gazetaren
0

Dhurata Dora publikon këngën e paralajmeruar “Sheqer”

Këngëtarja e njohur, Dhurata Dora, ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar “Sheqer”.   Ky projekt nga këngëtarja është shoqëruara edhe me videoklip, ku pjesë e secilit është edhe blogerja e njohur, Festa Qoqaj.   Dhurata Dora është një këngëtare e pëlqyer nga publikun dhe këngët e saj gjithmonë janë mirëpritur. përcjell […]

Kur mësuesja e parë shqiptare diplomoi në Kolegjin Amerikan ( atëherë ajo ishte bërë gati për misionin e madh në atdhe), me rastin e cermonisë, që ishte organizuar në qershor të vitit 1891, poeti dhe mësuesi i madh Naim Frashëri i afrohet asaj mësueseje ( Sevastie Qiriazit) dhe e përgëzon me këto fjalë: “Motër, ti […]

Testin e parë për matjen e inteligjencës e ka përpiluar, në vitin 1904, psikologu francez Alfred Bine (1857-1911) në bashkëpunim me mjekun Simon. Ngase ka qenë fryt i atij bashkëpunimi, testi i tyre e ka marrë emrin shkolla e Rine-Simonit për matjen e inteligjencës. Deri me tani kësaj shkolle i janë bërë shumë revidime (revidimi […]