N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

23:40 23:55

Emisioni Tani

23:40 23:55

Emisioni n'radhë

23:40 23:55


Muaj: Qershor 2023

Koncerti i Rame Lahajt në Ulqin, ishte shkas që të bëhen bashkë kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq ai Shqipërisë, Edi Rama dhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Lajmin e ka bërë të ditur Agim Shahini – kryetar i Aleancës Kosovare të Bizneseve (AKB), përmes një postimi në Facebook. Sipas Shahinit, në koncetrt ishin […]

Një video e bërë virale në internet duket se tregon një burrë në Francë i cili shijon një sanduiç në mes të një rruge, në mes të kaosit të protestuesve dhe policisë në Nanterre të Francës. Videoja e postuar nga “RapleakTwsh” në Twitter ka marrë mbi 1.5 milionë shikime. Lui il a vraiment pas de […]

Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA) ka bërë të ditur se nga janari deri në gusht të 2022, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka paguar mbi 70 mijë euro në emër të pagave për 20 pjesëtarë të strukturës ilegale “Mbrojtja civile”. Ndërsa me 29 qershor, Qeveria e Kosovës e shpalli strukturën ilegale “Mbrojtja civile” organizate terroriste. Sipas […]

Ky është momenti kur forcat ukrainase shkatërrojnë tankun rus në një fushë të hapur. Pamjet u publikuan në Twitter nga faqja ukrainase “Operativno_ZSU”, që vazhdimisht poston video për aksionet e luftimeve në Ukrainë. Ескадрон в черговий раз демонструє, як Сили оборони нищать русню 🔥🔥🔥https://t.co/7afzWKQabH pic.twitter.com/AeVPVoJeAn — Оперативний ЗСУ (@operativno_ZSU) June 30, 2023 Në bazë të […]

Mirlind Daku ka pak gjasa që të qëndrojë tek Osijek pas sezonës shumë të mirë të tij si huazim te Mura. Njëri nga katër klubet gjigante të Turqisë, Trabzonspor është aktivizuar për Dakun, shkruajnë mediat turke. Nenad Bjelica, trajneri i ri i klubit, ka punuar më parë me Dakun, pikërisht në Osijek. Lojtari ka kontratë […]

Njohësi i çështjeve të sigurisë, Drizan Shala, tha se gjatë muajit gusht do të ketë zgjedhje në veri të Kosovës.  “Në fund të muajit korrik do të kemi sipas të gjitha gjasave veprimet e para të shpalljes së zgjedhjeve në pjesën veriore. Gjatë muajit gusht do të kemi zgjedhje dhe çështjet janë se faktorët ndërkombëtarë […]

Policia e Kosovës ka njoftuar të premten se brenda katër ditëve (26-30 qershor 2023), ka ndërmarrë masa konkrete përmes kontrollit të trafikut me vetura me pajisje inteligjente “smart patrol”. Me këtë rast, thuhet se janë identifikuar 75 mjete në trafik me regjistrim të skaduar, ku përveç shqiptimit të gjobave të njëjtëve u janë marrë përkohësisht […]

“Nuk e di për çfarë po flisni”, “Nuk është e drejtë”, “Është gabim absolut”, “Kjo është qesharake”. Këto janë komentet e disa banorëve të Mitrovicës së Veriut në lidhje me vendimin e Qeverisë së Kosovës për t’i shpallur organizata terroriste “Mbrojtjen Civile” dhe “Brigadën e Veriut”. Këto organizata serbe besohet se veprojnë në veri të Kosovës. Qytetarët, […]

Këngëtarja Adelina Berisha, ka lansuar projektin më të ri muzikor. Projekti mban titullin “Me ty” dhe kësaj radhe vjen në bashkëpunim me këngëtarin e njohur Deyzoh. /CFM/

Ka përfunduar sot procesi mësimor në të gjitha shkollat fillore të Republikës së Kosovës. Nxënësit nga klasa e parë deri në të nëntën, kanë marrë librezat e tyre me nota. Ndërkohë, viti shkollor për nxënësit nga klasa e dhjetë deri në të dymbëdhjetën, ka përfunduar javën e kaluar. Ky vit shkollor kishte nisur me greva […]