N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

RITME RINORE

13:30 14:00

Emisioni Tani

RITME RINORE

13:30 14:00

Emisioni n'radhë

RITME RINORE

13:30 14:00


Albulena Haxhiu

Në Qendrën Korrektuese të Dubravës janë shpërndarë certifikata për aftësim profesional për 35 të burgosur. Aftësimi përfshin sektorin e ndërtimtarisë, të automekanikut e të instaluesit të ngrohjes dhe pritet t’i ndihmojë të burgosurit të integrohen më lehtë në tregun e punës pas lirimit. Certifikatat e aftësimit profesional do t’u ofrojnë të burgosurve mundësi për një […]

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës në një mbledhje të mbajtur sot ka diskutuar për zhvillimet e fundit politike me theks të veçantë, siç thuhet, mbi skandalet e fundit të partisë në pushtet. Në komunikatën e kësaj partie thuhet se Lidhja Demokratike e Kosovës dënon edhe njëherë pamjet e shëmtuara të dhunës në Kuvendin e […]

Albulena Haxhiu, ministre e Drejtësisë, ka reaguar në rrjetin social Facebook, e cila, siç raporton Capital FM, është shprehur se policia është duke arrestuar banditët dhe të gjithë ata që ndihmuan të shkaktohej dhuna fizike në Kuvendin e Kosovës. Reagimi i plotë i Haxhiut: Sulmet e organizuara ndaj Qeverisë së Kosovës sot u manifestuan edhe […]

Deputeti i PDK-së, Mergim Lushtaku, bashkë me deputeten Eliza Hoxha, janë deklaruar për media pas ngjarjeve të sotme në Kuvend. Deputetja Hoxha thotë se ngjarja e sotme ishte e pazakontë. Ajo thotë se ata u dhunuan në Kuvend. “Erdhëm në Kuvend për të kryer punën e zakonshme, për të kërkuar përgjigje për skandalin e ditëve […]

Eskalimi i situatës në Kuvendin e Kosovës, nisi në momentin kur kryeministri Albin Kurti ishte duke mbajtur fjalim. Gjatë kohës që Kurti po fliste për marrëveshjen me BE-në për de-përshkallëzim të situatës, deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ngritët nga ulësja e saj dhe i vendos tek foltorja ku po fliste kryeministrin fotografin e “Kurtit si […]