N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

17:00 21:00

Emisioni Tani

17:00 21:00

Emisioni n'radhë

23:58 24:00


Policia e Kosovës

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot rreth orës 15:00 në fshatin Leshan të Pejës.   Si pasoja e këtij aksidenti janë përfshirë dy automjete, ku njëra prej tyre raportohet se është e KFOR-it, përcjell, /CFM/. Ndërsa, ende nuk është bërë e ditur për gjendjen e personave të lënduar dhe nëse e përfshirë në […]

Varrimi i policit të Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili u vra në veri të vendit, do të bëhet sot (e hënë) në ora 16:00, në varrezat e fshatit Samadrexhë të Vushtrrisë. “Sot nga ora 16:00 bëhet varrimi i policit të rënë në detyrë, heroit, Afrim Bunjaku i njoftojmë të gjithë bashkëvendasit dhe të gjithë popullin […]

Dy persona në ditë të ndryshme janë paraqitur në polici pasi kishin gjetur portofol (kuletë) në rrugën “Nuhi Haliti”, në Vushtrri. Sipas një njoftimit të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se rasti i parë është paraqitur në polici më 19.08.2023, ndërsa i dyti më 24.05.2023. Po ashtu në njoftim thuhet se në prezencën e […]

Për dy javë janë arrestuar 155 persona ndërsa janë konfiskuar 54 armë gjatë realizimit të urdhrit operativ “Goditja”, të cilin është duke e zbatuar Policia e Kosovës. Gjatë kësaj periudhe janë kontrolluar 35 mijë e 324 vetura dhe 420 lokale. Sipas njoftimit të Policisë, janë realizuar edhe 6 mijë e 29 pika kontrolli për automjete, […]

Policia e Kosovës në Kamenicë të Gjilanit, ka ndaluar një automjet me targa vendore. Gjatë kontrollit të dokumenteve është dyshuar se vozitësi mund të jetë nën ndikim të alkoolit. Të njëjtit pasi që i është matur alkooli me alkool test ka rezultuar se ka qenë nën ndikim të alkoolit me 1.28 promile. “Zyrtarët policor ndaj […]

Policia e Kosovës, është duke vazhduar operacionin “Goditja”, duke shtrirë aktivitetin në zonat urbane, me qëllim të ofrimit të sigurisë publike dhe arrestimin e të dyshuarve që bien ndesh me ligjin. Sipas Policisë, gjatë një jave (08-14 gusht 2023), janë realizuar 2997 pika kontrolli për automjete, 970 prej tyre me radarë dhe alkool-test. Po ashtu, […]

Pesë veturat dhe një kombi në fshatin Çeçevë të Zubin Potokut kanë refuzuar të ndalen para Policisë së Kosovës, kësisoj personat e dyshimtë kanë filluar të gjuajnë me armë zjarri në drejtim të policëve. Sipas një njoftimi për media, në këtë rast janë arrestuar pesë persona dhe një tjetër është arratisur. “Si rezultat i aktiviteteve […]

Policia e Kosovës njofton se gjatë dy ditëve të zbatimit të urdhrit operativ ‘Goditja’ janë angazhuar 823 patrulla policore të njësive të ndryshme policore dhe janë arrestuar 14 persona të kërkuar me urdhëresë nga gjykatat dhe aktivitete tjera që lidhen me ofrimin e sigurisë. Sipas policisë, urdhrit operativ ‘goditja’ ka për qëllim shtimin e aktiviteteve […]

Tri vrasje, të shkaktuara gjatë përleshjeve me armë zjarri, kanë ndodhur brenda pak ditëve të gushtit, në territorin e Kosovës. Këto incidente të armatosura shihen si shqetësuese nga ekspertë të sigurisë, pasi, sipas tyre, siguria publike po cenohet nga krime të natyrave të ndryshme. Vrasja e fundit ka ndodhur të enjten, në komunën e Skenderajt, […]

Nga nesër, e premte, fillon zvogëlimi i pjesëtarëve të Policisë së Kosovës për 25 për qind, në dhe përreth objekteve komunale në veri. Këtë Policia e Kosovës e ka bërë të ditur përmes një komunikate për media pas një takimi punues që ka zhvilluar me EULEX-in dhe KFOR-in lidhur me vlerësimin e situatës së sigurisë […]