N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

Emisioni Tani

Emisioni n'radhë


Shqipëri

Nje incident i pazakonshem ne botën demokratike evropiane ka ndodhur me sulmin e nje gazetareje nga kryeministri Edi Rama. Ky akt i shëmtuar ishte filmuar, dhe shihet ngritja e dorës nga Kryeministri Rama i cili e shtyn koken e gazetares Ambrozia Meta nga fytyra e saj. Video është publikuar nga gazetari Bledian Koka. Quditërisht Unioni […]

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, ka zhvillluar një takim në Nju-Jork me Zëvendës Ndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit,Gabriel Eskobar. Begaj gjatë këtij takimi ka theksuar se Shqipëria mbetet një aleate e fortë dhe e besueshme e SHBA-së për sigurinë dhe stabilitetin në Ballkanin Perëndimor . ” Shqipëria mbetet një aleate e fortë dhe […]

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, reagoi pas kundërshtimit që Komisioni Evropian u bëri objektivave që Charles Michel deklaroi ditën e djeshme, në samitin e Bledit në Slloveni për zgjerimin e Bashkimit Evropian. Me anë të një statusi në platformën “X”, Rama tha se në statusin aktual të punës është më mirë të qëndrojmë në autobusin […]