N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

17:00 21:00

Emisioni Tani

17:00 21:00

Emisioni n'radhë

23:58 24:00


LVV

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, gjatë një konference për media ka thënë se ”Kosova nuk ka pasur sjellje evropiane”, duke iu referuar situatës zvarritjes së shtrensionimit të situatës në veri. Ndaj kësaj deklarate ka reaguar deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja. Muja tha se respektimi i ligjshmërisë, kushtetutshmërisë dhe sovranitetit, nuk qenka sjellje evropiane e […]

Prishja e koalicionit mes PDK-së e Vetëvendosjes në Komunën e Podujevës mund të rrezikojë që asambleja komunale të shkojë në zgjedhje. Testi i parë për pushtetin, do të jetë në muajin shtator. Punët duket se i kishin mjaftë mirë, por një mesazh nga qendra ndryshoi edhe rrjedhën e bashkëqeverisjes ndërmjet Vetëvendosjes e PDK në Podujevë. […]

Deputeti i PDK-së, Mergim Lushtaku, bashkë me deputeten Eliza Hoxha, janë deklaruar për media pas ngjarjeve të sotme në Kuvend. Deputetja Hoxha thotë se ngjarja e sotme ishte e pazakontë. Ajo thotë se ata u dhunuan në Kuvend. “Erdhëm në Kuvend për të kryer punën e zakonshme, për të kërkuar përgjigje për skandalin e ditëve […]

Eskalimi i situatës në Kuvendin e Kosovës, nisi në momentin kur kryeministri Albin Kurti ishte duke mbajtur fjalim. Gjatë kohës që Kurti po fliste për marrëveshjen me BE-në për de-përshkallëzim të situatës, deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ngritët nga ulësja e saj dhe i vendos tek foltorja ku po fliste kryeministrin fotografin e “Kurtit si […]

Në audio-incizimet e fundit në mes të Mimoza Kusari – Lilës dhe Slavko Simiq, ajo dëgjohet duke i ofenduar disa pjesëtarë të partive opozitare. Duke i komentuar këto biseda, Visar Ymeri në Debat Plus, tha se për Vetëvendosjen dhe kryeministrin Albin Kurti, më e rëndësishme është fitorja ndaj opozitës sesa fitorja në veri të vendit. […]