N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

23:40 23:55

Emisioni Tani

23:40 23:55

Emisioni n'radhë

23:40 23:55


Muaj: Korrik 2023

Egzon Sinani është transferimi i radhës te Prishtina. Qendërmbrojtësi llapjan është larguar nga Gjilani pas gjashtë muajve të kaluar aty dhe karrierën do ta vazhdojë te Prishtina. Ka qenë faqja zyrtare e klubit bardhekaltër që ka prezantuar afrimin e qendërmbrojtësit 29-vjeçar. Sinani ka thënë se iu bashkua Prishtinës pasi është klubi më i trofeshëm kosovar. […]

Policia e Kosovës në Gjilan sot rreth orës 08:30 në koordimin me prokurorinë e shtetit dhe me urdhër të gjyqtarit të procedurës paraprake ka realizuar një kontrollë në shtëpinë e të dyshuarit A.A. (viti i lindjes 1982, mashkull kosovar shqiptar).  Gjatë kontrollit nga ana e zyrtarëve policor janë gjetur dhe konfiskuar si dëshmi për gjykatën: […]

Artistët e njohur, Skerdi dhe Teuta Selimi, kanë publikuar projektin e tyre të ri. “U harrua” mban titullin bashkëpunimi i tyre, përcjell CFM. Teksti dhe muzika janë bërë nga Skerdi me ‘beat’ nga Aspekt./CFM/  

Mbi 7 mijë persona kanë pësuar lëndime trupore në aksidente trafiku që kanë ndodhur në periudhën janar – qershor 2023. Policia e Kosovës në një përgjigje për Telegrafin ka bërë të ditur se për gjashtë muaj kanë ndodhur 35 aksidente fatale, ku 40 persona kanë humbur jetën. Gjatë kësaj kohe numri i aksidenteve me persona […]

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës se Kosovës (SBAShK), ka reaguar lidhur me ndryshimet në Ligjin e skemave pensionale. SBAShK thekson se me këto ndryshime diskriminimi vazhdon. “Qeveria Kurti duke u trimëruar me numrin e votave vazhdon të nxjerrë Ligje e të bëjë ndryshime në Ligje pa bërë konsulta me palët që preken […]

Këngëtari i njohur shqiptar, Butrint Imeri, ka publikuar projektin e ri muzikor. “Moj dashni” mban titullin kënga, përcjell CFM. Muzika dhe producimi i këngës është bërë nga BigBang në studion e RedBox Entertainment./CFM/    

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), me mbështetjen e medieve dhe organizatave të shoqërisë civile, kanë protesuar me moton “Demokracia vdes në errësirë”. Protesta është organizuar në shenjë revolte për pezullimin e certifikatës së biznesit të Klan Kosova nga Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, shkruan Telegrafi, përcjell CAPITAL FM. Protesta ka nisur rreth orës […]

Agjencia e Ushqimit dhe e Veterinarisë (AUV), ka njoftuar se është asgjësuar një numër i madh i pashtetave të papërshtatshme për konsum, raporton Capital FM.  Njoftimin e plotë të AUV-it, pa ndërhyrje, mund ta lexoni më poshtë: Asgjësohen 2288 pashteta (rriska gjedhi) FLOR-EN Pas raportimit të konsumatorit se pas hapjes se një konserve rrisk gjedhi […]

Audi bën të qartë se fillimi i prodhimit është shumë afër. Për modelin Q6 e-tron është folur për rreth dy vjet, dhe tani për herë të parë mund të shohim se çfarë planifikoi të ofrojë Audi në treg me këtë emër. Është një formë krejtësisht e pritshme e një SUV elegant sportiv, me të cilin […]

Carlo Ancelotti tashmë ka testuar një formacion të ri te Real Madridi, shkaku i prurjeve të reja dhe pa një sulmues të dëshmuar – pas largimit të Karim Benzemas. Trajneri italian përmendi specifikisht një lojtar që duhet të adaptohet në këtë skemë të re. “Unë mendoj se Vinicius duhet të përshtatet me sistemin e ri […]