N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

12:00 17:00

Emisioni Tani

12:00 17:00

Emisioni n'radhë

17:00 21:00


News

Gabriel Escobar, i dërguar amerikan për Ballkanin Perëndimor, të premten tha se përshkallëzimi po krijon kushte të vështira jo veç për Kosovën e Serbinë, por edhe për rajonin. Kryetarët e rinj shqiptarë në veri, sipas të dërguarit amerikan, punët duhet t’i kryejnë në lokacione alternative, ndërkaq Polica e Kosovës duhet të tërhiqet nga ndërtesat komunale. […]

Gjatë një takimi pune mes Ambasadorit të Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, si dhe presidentes Vjosa Osmani,  është diskutuar mbi zhvillimet e fundit në veri dhe mbi hapat që pritet të ndërmerren në bashkërendim me partnerët ndërkombëtarë. Presidentja Osmani u shpreh mirënjohëse ndaj ushtarëve të KFOR-it, por edhe vlerësoi lart bashkëpunimin me Gjermaninë. Sipas saj, […]

Ka ndërruar jetë sot njëra nga mësueset më të dashura e më të dalluara të shkollës “Xhemail Mustafa” në Prishtinë, mësuesja Trëndelina Berisha. Shkuarja në amshim e mësuese Trëndelinës tronditi thellë familjen, kolegët e shkollës, nxënësit dhe të gjithë ata që e kanë njohur. Në njoftimin mortor të menaxhmentit të shkollës, mes të tjerash, për […]

Është shënuar sot 50-vjetori i themelimit të Grupit Revolucionar të Kosovës. Me këtë rast, në Institutin e Albanologjisë në Prishtinë u mbajt edhe një simpozium shkencor, me temën: “Rëndësia politike dhe historike e themelimit të Grupit Revolucionar të Kosovës (GRK) për çështjen e pazgjidhur shqiptare”. Simpoziumin e hapi kryesuesi i Grupit Revolucionar të Kosovës, Mehmet […]

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar në Moldavi me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelenskyy. Osmani përmes një postimi në Twitter ka shkruar, se askush nuk e kupton dhimbjen, luftën dhe qëndrueshmërinë e Ukrainës më mirë se populli i Kosovës. “Në momentet kur ka rëndësi se ku qëndroni, unë i shpreha solidaritetin tonë të plotë presidentit […]