N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

12:00 17:00

Emisioni Tani

12:00 17:00

Emisioni n'radhë

17:00 21:00


Kosova

Më shumë se kudo tjetër në tokat shqiptare, si në Luginë të Preshevës askund se ndjen veten më shqiptar. Enis REÇICA Aty vjen era shqiptar. Edhe fryma bartet e rrokulliset nëpër shpatet e kodrat shqiptare. Çdo gjë frymon shqip. Dhe e duan shqiptarizmin, por vështirë ta mbajnë… Kaq shqip, fatkeqësisht nuk mund të shprehen edhe […]

Nuk po sheh vullnet të mjaftueshëm as nga Kosova e as nga Serbia për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit. Por, ish-përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian në Kosovë, Pieter Feith, thotë së është Prishtina ajo që do t’i vuaj më shumë pasojat nga mungesa e progresit në dialog me Serbinë. Marrëveshja e Ohrit, siç thotë ai, […]

Heqja e masave ndëshkuese që Bashkimi Evropian i ka vendosur Kosovës do të varet nga zbatimi i obligimeve që ka marrë Prishtina dhe hapat e tjerë që priten nga autoritetet në Kosovë për vazhdimin e përpjekjeve për të ulur tensionet në veri, thanë burimet diplomatike. Sipas këtyre burimeve, këto hapa që po ndërmerr Kosova “janë […]

Shefi i stafit në kabinetin e ministres së Jashtme Donika Gërvalla, ka dalë me një njoftim të rëndësishëm për të gjithë qytetarët që kanë marrë rrugën drejt Kosovës. Për shkak të protestave që po mbahen, sipas shefit të stafit, Sharr Jakupi, në territorin e Serbisë, në afërsi të pikave kufitare në Jarinjë dhe në Merdare, […]

Formacioni i Kosovës, me të cilin do ta nisë ndeshjen kundër Bjellorusisë trajneri Alain Giresse, është zyrtarizuar pak më parë. Mirëpo, në këtë formacion vërehet mungesa e Milot Rashicës. Formacioni zyrtar: Muric, Paqarada, Aliti, Rrahmani, Vojvoda, Fazliji, Dresheviq, Celina, Rrudhani, Muslija, Muriqi. Ndeshja do të fillojë në orën 20:45, në stadiumin “Szusza Ferenc” në Budapest. […]