N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

23:40 23:55

Emisioni Tani

23:40 23:55

Emisioni n'radhë

23:40 23:55


Sport

Komisioni Disiplinor i UEFA-s ka nisur hetimet kundër Rumanisë pas incidentit që ndodhi në ndeshjen mes Kosovës që u zhvillua në Bukuresht.  Në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Euro 2024 në stadiumin “Arena Nationale” ishte shfaqur pankarta nga tifozët rumunë me mbishkrimin “Kosova është Serbi”, gjërsa bënë edhe brohoritje “Serbia, Serbia”, duke e fyer me […]

Struga dhe Partizani janë ndalur në fazën play-off të Ligës së Konferencës, duke mos arritur ta bëjnë hapin e fundit drejt ëndrrës së tyre të madhe. Struga humbi në dy ndeshjet ndaj Breidablikut të Islandës, ndërsa Partizani nuk arriti ta eliminojë Astanan e Kazakistanit edhe pse në një moment ishte në baraspeshë. Por të dyja […]

Ballkani, edhe pse pësoi humbje nga BATE Borisov me rezultat 1-0 në ndeshjen kthyese të fazës play-off të Ligës së Konferencës, ka kaluar tutje fal fitores në përballjen e parë me rezultat 4-1. M rezultat të përgjithshëm 4-2, Ballkani kalon për herë të dytë radhazi në fazën e gupeve të Ligës së Konferencës, një arritje […]

Lamine Yamal ka marrë vendimin përfundimtar për të luajtur për Spanjën në nivel të lartë, sipas Jordi Gil nga Sport. Lojtari gjithashtu ka të drejtë të luajë për Marokun (vendi i lindjes së babait të tij), Guineja Ekuatoriale (vendlindja e nënës së tij) dhe La Roja. Megjithatë, pasi ka luajtur për Spanjën në nivelin e […]

Identiteti i truprojës së Lionel Messit është zbuluar pasi ai u bë viral së fundmi me punën e tij të përpiktë duke ndjekur yllin argjentinas në çdo vend të fushës dhe jashtë saj. Messi vazhdoi ecurinë e tij mahnitëse dhe pa humbje te Inter Miami të mërkurën mbrëma duke e udhëhequr klubin në një finale […]

Manchester City ka njoftuar afrimin e sulmuesit e Jeremy Doku nga Rennes, me belgun që ka nënshkruar një marrëveshje pesëvjeçare. Anësori 21-vjeçar bëhet nënshkrimi i tretë i kampionëve evropian këtë verë, pas dyshes kroate Mateo Kovacic dhe Josko Gvardiol. Doku luan në të dy krahët e sulmit dhe llogariti prej të rinjve më të mirë […]

Real Madridi është vendosur të ndërmarrë veprime ligjore kundër La Ligës lidhur me kërkesat e reja të transmetimit. La Liga zbatoi një sërë rregullash të reja këtë verë për të rritur aksesin e tifozëve në lojë, e cila përfshinte disa veçori të reja. Intervistat mes pjesëve, mikrofonat që zbulojnë bisedat taktike dhe kamerat në dhomat […]

Kampionati në Serie A fillon në këtë fundjavë, ku të shtunën zhvillohet katër ndeshje.  Napoli do të mbrojnë titullin pas ecurisë së jashtëzakonshme të sezonit të kaluar. Sa i përket sezonit 2023/24, Opta Paolo ka bërë një parashikim mbi renditjen përfundimtare të sezonit, veçanërisht në krye. Sipas Opta, gara për titull do të jetë shumë […]

Neymar është deklaruar për herë të parë si lojtar i Al Hilal, pas kalimit nga Paris Saint-Germain. Sulmuesi brazilian ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me klubin arab, ndërsa do të fitojë 300 milionë euro për qëndrimin atje. Kjo shumë mund të shkojë deri në 400 milionë euro, falë bonuseve që mund t’i arrijë Neymar. Pas kalimit […]

Milani thuhet se ka rënë dakord për transferimin e Junior Messias te Genoa në një marrëveshje me vlerë totale prej tre milionë eurosh dhe ai sot (e premte) po kryen testet mjekësore. Sulmuesi anësor nuk është pjesë e planeve të trajnerit Stefano Pioli për këtë sezon dhe gjithashtu ishte lidhur me një lëvizje shumë më […]