N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

Emisioni Tani

Emisioni n'radhë


Uncategorized

Kompania DJI ka prezantuar zyrtarisht një dron të ri, DJI Air 3. DJI Air 3 është pasardhësi i Air 2S shumë popullor dhe tani modeli i ri vjen me dy kamera, një të gjerë dhe një telefoto. Kjo është hera e parë që një dron DJI pa etiketën Pro ka një sistem gjithëpërfshirës kamerash, përcjell […]

Ka vdekur minatori Bedri Ibishi. Për vdekjen e të ndjerit njoftimin e dha Sindikata e Pavarur e Minatorëve të Trepçës, e cila edhe i ka shprehur ngushëllime familjes dhe bashkëpunëtorëve të të ndjerit. “Me pikëllim të thellë morëm lajmin e ndarjes nga jeta të kolegut tonë, minatorit Bedri Ibishi. Ngushëllime familjes Ibishi, bashkëpunëtorëve dhe të […]

Në Panairin e 23-të të Librit në Prishtinë, është përuruar botimi i ri “Abetare Mbarëkombëtare”. Abetarja e re e Shtëpisë botuese A L B A S, një libër fizik e digjital, ofron të mësuarit interaktiv nëpërmes materialeve multimediale. Botimi i kësaj abetareje përbën një ngjarje të shënuar tashmë, pasi në këtë projekt të përbashkët e […]