N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

23:40 23:55

Emisioni Tani

23:40 23:55

Emisioni n'radhë

23:40 23:55


Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se të premten e 1 shtatorit nis stina e vjeshtës meteorologjike. Besim Aliu nga ky institucion ka njoftuar se nuk parashikohen ndryshime të mëdha në elementet dhe dukuritë meteorologjike. Sipas tij, ato parashihen të jenë pothuajse konstante për një periudhë dekadëshe me ditën e sotme (31.08.2023). “Kjo verë […]

Struga dhe Partizani janë ndalur në fazën play-off të Ligës së Konferencës, duke mos arritur ta bëjnë hapin e fundit drejt ëndrrës së tyre të madhe. Struga humbi në dy ndeshjet ndaj Breidablikut të Islandës, ndërsa Partizani nuk arriti ta eliminojë Astanan e Kazakistanit edhe pse në një moment ishte në baraspeshë. Por të dyja […]

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) dhe Komuna e Prishtinës, pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Bashkëpunimit, kanë filluar me zbatimin e pilot projektit përmes së cilit pacientët e rajonit të Prishtinës që pësojnë infarkt akut të miokardit do të kenë mundësi që në kohë rekorde të marrin trajtimin në kuadër të Klinikës së […]

Shqipëria nga sot merr drejtimin e Brigadës së Europës Juglindore SEEBRIG për herë të dytë, si pjesë e procesit të Ministerialit të Mbrojtjes së Europës Juglindore. Gjeneral brigade Bilbil Bitri, do të jetë për një mandat tre-vjeçar Komandant i Brigadës së Europës Lindore, të dislokuar në Kumanovë të Maqedonisë së Veriut. “Krenari dhe privilegj që […]

Ballkani, edhe pse pësoi humbje nga BATE Borisov me rezultat 1-0 në ndeshjen kthyese të fazës play-off të Ligës së Konferencës, ka kaluar tutje fal fitores në përballjen e parë me rezultat 4-1. M rezultat të përgjithshëm 4-2, Ballkani kalon për herë të dytë radhazi në fazën e gupeve të Ligës së Konferencës, një arritje […]

Një shqiptar është plagosur me një plumb në kokë në zonën e Menidi në Greqi. Ai është në gjendje të rëndë shëndetësore. Mediat greke bëjnë me dije se ngjarja nisi ditën e shtunë, ku shqiptari fillimisht është përplasur verbalisht me një tregtar, i cili e goditi atë me grusht në fytyrë. Dy ditë më vonë shqiptari […]

Zyra Kombëtare e Auditimit, në bazë të hulumtimeve të fundit për punën e Fondit për Sigurime Shëndetësore, identifikoi se nuk ka pasur trajtim të barabartë të pacientëve. Përveç problemeve financiare, ky institucion ka prioritetizuar shpesh pacientët sëmundjet e të cilëve nuk përkojnë me arsyet e themelimit të Fondit. Këto gjetje janë e raportit të auditimit […]

Shefi i Zyrës Ndërlidhëse të NATO-s në Beograd, Giampiero Romano, thotë se NATO-ja është ende në pritje të një shtensionimi të plotë të situatës në veri të Kosovës.  “Të gjitha palët duhet të punojnë për të parandaluar çdo ripërshkallëzim. Dhuna mund ta destabilizojë Ballkanin Perëndimor dhe të kërcënojë aspiratat euro-atlantike të këtij rajoni”, tha Romanov […]

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, reagoi pas kundërshtimit që Komisioni Evropian u bëri objektivave që Charles Michel deklaroi ditën e djeshme, në samitin e Bledit në Slloveni për zgjerimin e Bashkimit Evropian. Me anë të një statusi në platformën “X”, Rama tha se në statusin aktual të punës është më mirë të qëndrojmë në autobusin […]

Ministrja e Arsimit e Kosovës, znj. Arbërie Nagavci, është takuar sot me drejtorët e Drejtorive Komunale të Arsimit. Sipas saj, kjo Ministri ka pranuar 80,000 aplikime në platformën eKosova, e cila do të jetë e hapur deri në fund të muajit shtator. Ajo, në diskutim e sipër me drejtorët, kërkoi bashkëpunimin e të gjitha palëve. […]