N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

RITME RINORE

13:30 14:00

Emisioni Tani

RITME RINORE

13:30 14:00

Emisioni n'radhë


PDK

Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë së Partisë, në të cilën u diskutua për aktualitetin politik në vend, përfshirë skandalet dhe aferat e njëpasnjëshme të Qeverisë. Sipas një njoftimi për media bëhet e ditur se PDK-ja vlerëson se gjendja në Kosovë, për shtetin dhe qytetarët, është e rëndë dhe vjen si pasojë […]

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka thënë se Gjykata Kushtetuese e shpalli anti-kushtetues Ligjin për Zyrtarët Publikë. “Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës sapo shpalli njoftimin se ka vendosur ndaj kërkesës së Grupit Parlamentar të PDK-së për vlerësimin e kushtetutshmërisë së Ligjit Nr.08/L-197 për Zyrtarët Publikë dhe të njëjtin ashtu siç kemi […]

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, sot, përmes një konference për media, ka folur për qeverisjen Kurti, për të cilën ajo u shpreh se karakterizohet nga korrupsioni dhe aferat e njëpasnjëshme të cilat kanë prekur shumicën e sektorëve dhe institucioneve. Çitaku tha se është e pakuptueshme mbrojtja e Qeverisë dhe Kryeministrit ndaj këtyre […]

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka kërkuar që mocioni i tyre për mosbesim ndaj Qeverisë të përkrahet nga opozita. Sipas tij, seancat e radh duhet të kenë synim rrëzimin e Qeverisë, duke konfirmuar se rrëzimi i Qeverisë nuk do të bëhet me vota të Listës Serbe. “Nga […]

Prishja e koalicionit mes PDK-së e Vetëvendosjes në Komunën e Podujevës mund të rrezikojë që asambleja komunale të shkojë në zgjedhje. Testi i parë për pushtetin, do të jetë në muajin shtator. Punët duket se i kishin mjaftë mirë, por një mesazh nga qendra ndryshoi edhe rrjedhën e bashkëqeverisjes ndërmjet Vetëvendosjes e PDK në Podujevë. […]

Partia Demokratike e Kosovës, ka parashtruar kërkesë në Gjykatën Kushtetuese për vlerësimin e kushtetutshmërisë lidhur me mbajtjen e seancës së Kuvendit, ku pati përleshje fizike. Kështu ka bërë të ditur shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri në një postim në Facebook. “Në emër të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, ju njoftoj […]

Deputeti i PDK-së, Mergim Lushtaku, bashkë me deputeten Eliza Hoxha, janë deklaruar për media pas ngjarjeve të sotme në Kuvend. Deputetja Hoxha thotë se ngjarja e sotme ishte e pazakontë. Ajo thotë se ata u dhunuan në Kuvend. “Erdhëm në Kuvend për të kryer punën e zakonshme, për të kërkuar përgjigje për skandalin e ditëve […]

Eskalimi i situatës në Kuvendin e Kosovës, nisi në momentin kur kryeministri Albin Kurti ishte duke mbajtur fjalim. Gjatë kohës që Kurti po fliste për marrëveshjen me BE-në për de-përshkallëzim të situatës, deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ngritët nga ulësja e saj dhe i vendos tek foltorja ku po fliste kryeministrin fotografin e “Kurtit si […]