N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

23:40 23:55

Emisioni Tani

23:40 23:55

Emisioni n'radhë

23:40 23:55


Autor: Luljeta Krasniqi

Faqe: 3

Rrjeti më i ri në vend i marketeve “Express Store” shpall konkurs për vende të lira pune.   POZITA: Punëtor/e në market LOKACIONI: Drenas, Kosovë   PROCESI I APLIKIMIT: Të interesuarit mund të përcjellin CV-në sëbashku me aplikacion në email adresen: hr@expressstore-ks.com!   Konkursi mbetet i hapur nga data: 06.09.2023 deri me 16.09.2023.   Për […]

Fabrika për përpunimin e drurit Dijamanti Sh.P.K. shpall konkurs pune për femra dhe meshkuj. Të interesuarit të lajmerohen në vendin e punës ose të kontaktojnë në numrin: 049254733. Lokacioni: Parku i Biznesit në Drenas   Konkursi është i hapur deri më datën:31.08.2023    

SALI MANI (1945—2009) Këngëtar, krijues, kompozitor e interpretues Rapsodi Sali Mani lindi më 1945 në Koplik të Malësisë së Madhe. Që në moshë të re qe frymëzuar gjithherë në traditat kombëtare folklorike. Saliu filloi që me lahutë t’i përcillte këngët e kreshnikëve. Zëri i tij tërhoqi vëmendjen edhe të malësorëve të cilët e inkurajuan këngëtarin […]

 Radio “92.1 Capital FM”, shpall:  KONKURS  Për plotësimin e vendit të lirë të punës për Moderator/e të emisioneve (1 pozitë).  Kualifikimi dhe shkathtësitë e kërkuara:  – Të ketë të përfunduar Fakultetin e Gazetarisë ose ndonjë drejtim në Shkenca Sociale;  – Të jetë i komunikueshëm dhe fleksibil;  – Të ketë njohuri pune me kompjuter;  – Të ketë […]

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar në Moldavi me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelenskyy. Osmani përmes një postimi në Twitter ka shkruar, se askush nuk e kupton dhimbjen, luftën dhe qëndrueshmërinë e Ukrainës më mirë se populli i Kosovës. “Në momentet kur ka rëndësi se ku qëndroni, unë i shpreha solidaritetin tonë të plotë presidentit […]

Artisti i njohur shqiptar, Butrint Imeri ka sjellur këngën e tij më të re. “Diskoteka” mban titullin kënga, të cilën e shoqëroi edhe me videoklip. Producent i këtij projekti është Çelik Lipa, ndërkohë teksti u shkrua nga Butrinti në bashkëpunim me artistin Bardhi. Kënga tashmë gjendet edhe në kanalin zyrtar në YouTube dhe padyshim që […]