N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

00:00 07:00

Emisioni Tani

00:00 07:00

Emisioni n'radhë

07:00 08:30


Kurti: Ideja e Asociacionit u soll në Kosovë nga Serbia

Shkruar nga më 29 Shtator, 2023

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një prononcim për gazetën e njohur zvicërane, “Neue Zurcher Zeitung”, ka theksuar se ideja e Asociacionit u soll në Kosovë nga Serbia.
Ideja u soll në Kosovë nga Serbia. Nuk vjen nga popullata serbe e Kosovës. Ndërkaq, Beogradi thotë: Nuk do t’ju njoh kurrë dhe kërkon që ky asociacion i komunave të ketë kompetenca ekzekutive, gjë që shkel kushtetutën e Kosovës” është shprehur Kurti, përcjell,/CFM/.

Mendimet e lexuesve

Përgjigje

Email adresa nuk publikohet. Hapsirat e domosdoshme *