N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

Emisioni Tani

Emisioni n'radhë


Lumir Abdixhiku

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se në takimin e përbashkët me presidenten Vjosa Osmani dhe drejtorin e AKI-së Petrit Ajeti, është informuar mbi gjendjen e sigurisë në veri të vendit dhe angazhimin e institucioneve shtetërore në përballje me sulmet terroriste gjatë ditëve të fundit. Po ashtu, në postimin e tij në facebook, ai […]

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog me të cilin ka diskutuar për çështjet aktuale politike në vend. Në takim u bisedua dhe për nevojën e stabilitetit në vend, për thellimin e bashkëpunimit mes Kosovës dhe BE-së dhe se rruga e vetme e […]

Ka vdekur sot profesori Shyqri Nimani. Në nderim të jetës dhe të veprës së tij, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, z. Lumir Abdixhiku, ka shkoqitur pjesë nga jeta e profesorit në një kujtim personal. Shkrimi i plotë i Abdixhikut: Një kujtim personal për një njeri të madh Profesor Shyqri Nimani na la sot. Atë […]