N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

Emisioni Tani

Emisioni n'radhë

RITME RINORE

13:30 14:00


LDK

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se në takimin e përbashkët me presidenten Vjosa Osmani dhe drejtorin e AKI-së Petrit Ajeti, është informuar mbi gjendjen e sigurisë në veri të vendit dhe angazhimin e institucioneve shtetërore në përballje me sulmet terroriste gjatë ditëve të fundit. Po ashtu, në postimin e tij në facebook, ai […]

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog me të cilin ka diskutuar për çështjet aktuale politike në vend. Në takim u bisedua dhe për nevojën e stabilitetit në vend, për thellimin e bashkëpunimit mes Kosovës dhe BE-së dhe se rruga e vetme e […]

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës në një mbledhje të mbajtur sot ka diskutuar për zhvillimet e fundit politike me theks të veçantë, siç thuhet, mbi skandalet e fundit të partisë në pushtet. Në komunikatën e kësaj partie thuhet se Lidhja Demokratike e Kosovës dënon edhe njëherë pamjet e shëmtuara të dhunës në Kuvendin e […]