N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

RITME RINORE

13:30 14:00

Emisioni Tani

RITME RINORE

13:30 14:00

Emisioni n'radhë

RITME RINORE

13:30 14:00


Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, reagoi pas kundërshtimit që Komisioni Evropian u bëri objektivave që Charles Michel deklaroi ditën e djeshme, në samitin e Bledit në Slloveni për zgjerimin e Bashkimit Evropian. Me anë të një statusi në platformën “X”, Rama tha se në statusin aktual të punës është më mirë të qëndrojmë në autobusin […]

Analistët në Kosovë vizitën e kryeministrit Albin Kurti në Maqedoninë e Veriut, në mënyrën si u realizua, nuk po e shohin të dobishme për shqiptarët dhe çështjen e shqiptarëve në këtë shtet. Sipas tyre vizita e kryeministrit përçau edhe më tej partitë shqiptare në shtetin fqinj. Më 11 gusht, kryeministri i Kosovës Albin Kurti mori […]

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, është shprehur se nuk e ka parë draft-propozimin e kreut të qeverisë shqiptare Edi Rama për Asociacionin. Në një intervistë për Euronews Albania, ajo u shpreh se nëj draft i tillë që është bërë pa koordinim me institucionet e Kosovës dhe nuk do të merret në konsideratë. Gëvalla […]

Koncerti i Rame Lahajt në Ulqin, ishte shkas që të bëhen bashkë kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq ai Shqipërisë, Edi Rama dhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Lajmin e ka bërë të ditur Agim Shahini – kryetar i Aleancës Kosovare të Bizneseve (AKB), përmes një postimi në Facebook. Sipas Shahinit, në koncetrt ishin […]