N'sfond

Title

Artist

Emisioni Tani

23:40 23:55

Emisioni Tani

23:40 23:55

Emisioni n'radhë

23:40 23:55


Greqi

Një shqiptar është plagosur me një plumb në kokë në zonën e Menidi në Greqi. Ai është në gjendje të rëndë shëndetësore. Mediat greke bëjnë me dije se ngjarja nisi ditën e shtunë, ku shqiptari fillimisht është përplasur verbalisht me një tregtar, i cili e goditi atë me grusht në fytyrë. Dy ditë më vonë shqiptari […]

Një javë pas darkës së përbashkët në Athinë të ftuar nga Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, këtë herë në kuadër të Forumit të Bledit për Siguri, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti zhvilloi një takim dy palësh me Kryeministrin e Bullgarisë, Nikolai Denkov. Në takimin e parë dy palësh të tyre, kryeministri Kurti e […]

Më shumë se një mijë fëmijë janë evakuuar nga një kamp veror pas zjarreve që shpërthyen në Greqi. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, në qytetin bregdetar të Loutraki, në perëndim të Athinës, 1 200 fëmijë u evakuuan ndërsa flakët iu afruan kampit të tyre. Ndërkohë, policia arrestoi një burrë që dyshohet se ndezi një […]

Kryeminsitri Albin Kurti, po merr pjesë në edicionin e 25-të të Simpoziumit Ndërkombëtar SYMI, që po mbahet në Greqi. Gjatë këtij simpozumi, Kurti ka takuar edhe të dërguarin special të Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak. Siç njofton kryeministri në Twitter, me Lajçakun është biseduar për uljen e tensioneve dhe normalizimin […]